haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

pokoje dla dzieci
Dom

Jak zaaranżować pokoje dla dzieci, by były wesołe i ciekawe?

Pokój dziecka to jego królestwo. Powinno czuć się w nim komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Jak zaaranżować pokój dla dziecka, który będzie niepowtarzalny i wyjątkowy?

A może na piętrze?

Nie wszystkie pokoje dla dzieci są tak duże, jak byśmy tego chcieli. W małych pokojach rodzice muszą zastanowić się nad sprytnymi rozwiązaniami, które pozwolą na uzyskanie dodatkowej przestrzeni.

Do małego pokoju warto wstawić łóżko piętrowe. Jest to ciekawe rozwiązanie nawet wtedy, gdy jest to pokój jedynaka. W miejscu pod łóżkiem można wstawić biurko i stworzyć wygodne miejsce do nauki. Warto również zrobić kącik wypoczynkowy. Miękki, duży puf oraz wygodny stolik to idealne miejsce do zabaw dla młodszych dzieci oraz miejsce wypoczynku dla starszych.

Wykorzystując kącik pod łóżkiem piętrowym trzeba koniecznie pamiętać o zainstalowaniu dobrego światła. Jest to ciemne miejsce warto więc zamontować lampkę górną. Nie zaszkodzi również boczne światło.

Kolor jest ważny

Pokoje dla dzieci muszą być kolorowe. Jednobarwne, stonowane kolory sprawiają, że pokój naszego malucha będzie elegancki, ale bardzo poważny. Nie tak ma to wyglądać! Pokoje dla dzieci muszą być przede wszystkim radosne!

Kolorowy pokój dla dziecka wcale nie musi mieć ścian pomalowanych na wszystkie kolory tęczy. Warto wykorzystać uniwersalne kolory na ścianach, a barwne elementy wprowadzić w postaci ozdób oraz dekoracji.

Tapety 3D to niebanalne dekoracje, które do pokoju dziecka mogą wprowadzić podwodny świat, tropikalny las czy obcą, nieznaną planetę. Naklejki to kolejny sposób na wprowadzenie baśniowych elementów do królestwa naszego malucha. Barwne jednorożce, wesołe małpki oraz mądre sowy mogą zdobić cały pokój. Naklejki warto wykorzystać nie tylko na ścianach, ale również na szafie, obok biurka czy jako wychylające się zza łóżka zwierzaki. Warto ozdobić drzwi szafy oraz drzwi wejściowe. Tak ozdobiony pokój będzie na pewno ciekawy i niespotykany.

Światło – daje poczucie bezpieczeństwa

Małe dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię. Koniecznie trzeba o tym pamiętać projektując królestwo swojego dziecka. Pokoje dla dzieci muszą być dobrze oświetlone. Światło ma niesamowitą moc. Umie przegonić wszystkie, nawet najstraszniejsze potwory.

W pokoju dla dzieci warto oprócz oświetlenia górnego, wykorzystać również światło boczne. Kinkiety można powiesić nad łóżkiem lub obok fotela wypoczynkowego. Lampki stołowe można umieścić na półce z zabawkami, komodzie oraz na stoliku przy łóżku. W pokoju starszych dzieci, które chodzą do szkoły, nie można zapomnieć o prawidłowym oświetleniu miejsca nauki.