haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

jak ozdobić parapet w salonie
Dom

Jak ozdobić parapet w salonie, by był gustowny i niebanalny?

Parapet okienny to często niedoceniane miejsce w naszym salonie. A szkoda! Jest to świetna powierzchnia do zagospodarowania. Dekoracje, które znajdą się na parapecie mogą sprawić, że salon będzie charakterystyczny i niebanalny. Jak ozdobić parapet w salonie, by był elegancki i atrakcyjny?

Nie zapominajmy o zieleni

Mieszkanie bez kwiatów jest smutne. Parapet jest miejscem, które najczęściej jest wykorzystywane, by wyeksponować rośliny. Dzięki temu do mieszkania zagląda zieleń, a kwiaty pięknie prezentują się na parapecie okiennym.

Wybierając kwiaty na parapet nie można zapomnieć o doniczkach oraz osłonkach, które są integralną częścią kompozycji. Do salonu w stylu rustykalnym będą pasowały osłonki wiklinowe. Do pokoju, który jest nowoczesny, można wybrać kolorowe osłonki plastikowe. Bardzo ciekawie wyglądają doniczki wysokie i wąskie, w których pięknie prezentują się beniaminki oraz palmy. W niskich doniczkach warto umieścić rośliny kwitnące. Do salonu w stylu industrialnym konieczne będą doniczki czarne. Najlepiej metalowe.

Romantyczne oświetlenie

Zastanawiając się, jak ozdobić parapet w salonie nie można zapomnieć o świecach oraz latarenkach. Delikatne, nastrojowe światło to elegancka dekoracja, która w jesienne oraz zimowe wieczory wprowadza do mieszkania przytulny klimat.

Na parapecie okiennym można ustawić dekoracyjną latarenkę, do której włożymy świece lub łańcuchy świetlne. Można również wykorzystać girlandy świetlne, które swobodnie rozłożymy między doniczkami z roślinnością. Girlandy wyglądają również bardzo elegancko, gdy powiesimy je na firanie.

Ozdabiając parapet okienny w salonie nie można również zapomnieć o eleganckich świecznikach. Warto wykorzystać świeczniki różnych rozmiarów. Wyższe i niższe świeczniki będą bardzo ciekawą dekoracją.

Odrobina sztuki

Analizując, jak ozdobić parapet w salonie nie można zapomnieć o eleganckich figurkach i rzeźbach. Parapet, który nie jest zasłonięty długą firaną to dobre miejsce na małą galerię sztuki.

Do salonu nowoczesnego będą pasowały figurki wykonane z aluminium. Eleganckie, proste i surowe formy podkreślą nowoczesny styl. Do pokoju dziennego, gdzie króluje styl skandynawski warto wybrać dekoracje wykonane z drewna. Do salonu w stylu glamour koniecznie trzeba wybrać rzeźby w kolorze czarnym, złotym lub srebrnym. Dzięki temu salon będzie wyglądał bardzo stylowo.

Parapet okienny to również idealne miejsce na dekoracje sezonowe. Na święta Bożego Narodzenia można zrobić stroik, w którym wykorzystamy świerkowe gałązki, szyszki oraz gwiazdę betlejemską. Na wiosnę koniecznie trzeba wykorzystać kolorowe tulipany, żonkile oraz stokrotki.