haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

ozdoby na taras
Dom

Jak wybrać ciekawe ozdoby na taras?

Taras to przedłużenie mieszkania. Jest to idealne miejsce, by zjeść tam latem śniadanie, spędzić wieczór z przyjaciółmi czy wypić lampkę wina z partnerem. Warto zadbać, by taras był elegancko i przyjemnie urządzony. Jakie ozdoby na taras warto wykorzystać, by uatrakcyjnić to miejsce?

Zielono mi

Dobrze zagospodarowany taras może stać się oazą zieleni nawet w dużym mieście. Pnące rośliny, które będą wspinały się po drewnianych drabinkach ochronią nas przed czujnym wzrokiem sąsiadów oraz nieprzyjemnym wiatrem.

Wybierając rośliny na taras koniecznie trzeba zadbać o ozdobne doniczki, które sprawią, że miejsce stanie się klimatyczne. Na taras urządzony w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się doniczki wiklinowe i drewniane. Nowoczesny taras będzie idealnie wyglądał, gdy wybierzemy donice plastikowe.

Bardzo interesująco wyglądają podświetlane donice. Nie tylko podkreślają urodę roślin, ale również dają eleganckie i tajemnicze światło.

Wieczorem

Taras to idealne miejsce, by spędzać na nim letnie, ciepłe wieczory. Światło jest niezbędne, by było przyjemnie.

Bardzo klimatyczne ozdoby na taras to latarenki, w których można ustawić świece lub włożyć łańcuch solarny, który po całym dniu ładowania będzie dawał delikatne, przyjemne światło. Łańcuchy ledowe warto również wykorzystać, by powiesić na barierkach lub nad stolikiem.

Lampiony to kolejne ozdoby na taras, które pomogą stworzyć przytulny klimat. Zawieszone nad głowami biesiadników będą delikatnie oświetlały przestrzeń. Na balkon, którego wystrój jest w stylu boho idealny będzie lampion z wikliny. Nowoczesny balkon będzie prezentował się elegancko gdy nad głowami odpoczywających będą wisiały kolorowe lampiony z papieru.

Dekoracyjne bibeloty

Duży taras to duże możliwości. Warto zadbać, by również ściany były ciekawie ozdobione.

Ścianę budynku warto wykorzystać, by powiesić na niej kwietniki, na których również będą umieszczone kolorowe kwiaty. Bardzo ciekawie wyglądają ozdoby na taras wykonane z metalu. Kute, czarne kwietniki, które wiszą na ścianie to ozdoba, która na pewno przyciągnie wzrok.

Ciekawe ozdoby na taras można również wykonać samodzielnie. Kwietniki z palet są nie tylko proste do zrobienia, ale również bardzo efektowne. Wystarczy jedynie wykorzystać palety drewniane ustawione pionowo i posadzić na nich mnóstwo, barwnych roślin. Wertykalna kompozycja nie może pozostać niezauważona.

Na większym tarasie warto również postawić kilka ozdobnych bibelotów. Może to być niewielka fontanna, poidełko dla ptaków czy gliniany wazon. Tak zaaranżowany taras będzie miejscem, na którym letnie wieczory są prawdziwą przyjemnością.