haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

balkon typu loggia
Dom

Jak zaaranżować loggię?

Balkon typu loggia można znaleźć zarówno w nowych, jak i starszych budynkach. Trzeba przyznać, że mocno zabudowane balkony, które można zaaranżować w rozmaity sposób prezentują się bardzo efektownie, więc warto poświęcić trochę czasu na ich aranżację. Co ciekawe, nie trzeba zatrudniać do tego znanych projektantów, gdyż każdy bez problemu poradzi sobie z urządzeniem tej przestrzeni. Poniżej kilka cennych wskazówek, jak szybko i tanim kosztem urządzić stylowy balkon tylu loggia.

Loggia w bloku aranżacje

Sezon na przebywanie na balkonach i tarasach rozpoczyna się na dobre, więc warto już teraz zakasać rękawy i urządzić swój balkon. Można to zrobić tanim kosztem, pod warunkiem że kupi się sprawdzone meble w odpowiednich sklepach. Komfortowe, podstawowe meble i kilka modnych dodatków jest w stanie całkowicie odmienić wygląd loggii. Dlatego też, jak najprędzej warto udać się do centrum ogrodniczego oraz do popularnych marketów budowlanych i meblowych, w których to można znaleźć mnóstwo ciekawych rzeczy na balkony i tarasy. Trzeba jednak wcześniej zastanowić się, w jakim stylu chce się urządzić swój balkon. Obecnie modnych jest naprawdę wiele aranżacji, jednak te w kolorach naturalnych są najczęściej wybierane przez klientów. Balkon w stylu retro, rustykalnym lub boho to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Od czego zacząć?

Loggia będzie prezentowała się stylowo pod warunkiem, że będzie wysprzątana na błysk i nie zostanie ona zagracona rzeczami. Dlatego też, lepiej postawić na mniej dodatków, niż stworzyć na niej przepełnione dekoracjami i bibelotami miejsce. Przede wszystkim warto zacząć od zakupu komfortowego, stylowego, aczkolwiek prostego zestawu mebli tarasowych, które posłużą użytkownikom podczas posiłków, jak i rodzinnych spotkań w tym miejscu. W wielu sklepach można znaleźć naprawdę świetnie wykonane meble zewnętrzne (z drewna lub technorattanu), które z pewnością posłużą klientom przez wiele lat. Do tego bardzo ważne są dodatki. Oczywiście najlepiej na balkonie zaprezentują się zawsze żywe kwiaty. Jednak i w tym przypadku trzeba dobrać do nich solidne i efektowne donice. Oprócz tego, można zainwestować również w piękny dywan zewnętrzny (który jest odporny na zmiennie warunki atmosferyczne), jak i w kilka lampionów, czy też cotton-ballsy. Klimat z pewnością stworzą świeczniki z aromatycznymi świecami, miękkie poduszki i koce. Urządzając balkon należy trzymać się ustalonych wcześniej kolorów. Obecnie bardzo modna jest biel, beż, pudrowy róż, dlatego też dodatki w tych kolorach świetnie prezentują się również na zewnątrz. Obowiązkowo trzeba szukać rzeczy, które są sprawdzone, dobrej jakości i pochodzą od najlepszych producentów.