haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

balustrada balkonowa drewniana jak zrobić
Dom

Balustrada balkonowa drewniana – jak zrobić?

Każdy budynek pięknie się prezentuje, gdy znajduje się na nim balkon lub taras. Jest to doskonała przestrzeń do relaksu i wypoczynku w słoneczne dni. Każdy balkon powinien być wyposażony w stabilną poręcz, stylistycznie dopasowaną do całości. Jak zrobić drewnianą balustradę balkonową?

Dlaczego balustrada balkonowa jest potrzebna?

Obecność balkonów, tarasów czy schodów w projekcie architektonicznym stwarza zawsze konieczność ich właściwego zabezpieczenia. Ograniczenie przestrzeni balkonowej czy tarasowej na odpowiedniej wysokości jest istotnym fundamentem bezpieczeństwa, zarówno dla ich użytkowników, jak i osób przebywających bezpośrednio pod nią.

Odpowiednio wykonane wzory balustrad uniemożliwiają również przypadkowe zrzucenie różnorodnych przedmiotów z dużej wysokości. Ponadto spełniają one funkcję osłonową. Oprócz bezpieczeństwa poręcze dodają każdemu budynkowi mnóstwo uroku. Są one bardzo ważnym elementem dekoracyjnym.

Balustrada balkonowa drewniana jak zrobić?

Co prawda wykonanie trwałej oraz pięknie się prezentującej poręczy balkonowej można zlecić fachowcom, ale z zadaniem tym można także zmierzyć się samodzielnie.

W celu wykonania balustrady balkonowej należy zakupić odpowiednią ilość drewna. Dziś w wielu marketach budowlanych dostępne są gotowe sztachetki. Aby je odpowiedniego zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w postaci deszczu oraz śniegu, należy je pomalować impregnatem do drewna. Warto zakupić preparat z zawartością wosku, który potrafi skutecznie zabezpieczyć każdą drewnianą konstrukcję przed niszczeniem.

Gdy tak przygotowane sztachetki wyschną można zająć się ich montażem. Przed rozpoczęciem wykonywania tych prac warto zgromadzić potrzebne narzędzia. Niezbędna z pewnością będzie: szlifierka, wkrętarka oraz wiertarka. Wcześniej należy wyposażyć się w odpowiednie wkręty, za pomocą których będzie można przymocować listw do konstrukcji.

Najpierw należy rozłożyć sztachety na podłodze, w takich samych odległościach. Następnie na wysokości kilku centymetrów od góry trzeba położyć listewkę o odpowiedniej długości, dzięki której będzie można połączyć sztachety. Następnie w sztachetkach trzeba wywiercić otwory pod wkręty, a później całość skręcić. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do montażu balustrady.

Każda poręcz drewniana potrafi służyć niezawodnie tylko wtedy, gdy właściciel o nią odpowiednio zadba. Gdy pojawią się na niej szpary oraz pierwsze ślady murszenia, to wówczas trzeba dokonać jej renowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.