haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

zabudowa balkonu
Dom

Zabudowa balkonu to świetne rozwiązanie

Gdy mamy balkon w bloku, szczególnie na niższym piętrze, to dobrze jest pomyśleć o jego zabudowie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nikt z zewnątrz nie będzie widział, co się robi na takim balkonie i jakie mamy tam umieszczone rzeczy.

Jaką zabudowę balkonu wybrać?

Istnieje kilkanaście sposobów zabudowy balkonu. Dobrze jest wybrać takie rozwiązanie, które będzie się świetnie sprawdzać i przy okazji nie straci na estetyczności. Dlatego też zabudowa balkonu drewniana jest świetnym wyborem, gdyż można utrzymać jednocześnie świetny wygląd balkonu i mieć fantastyczną osłonę. Dodatkowo także zabudowa pozwala na lepsze wykorzystanie tego miejsca. Wówczas da się zrobić na balkonie znakomitą strefę relaksu i odpoczynku. Będzie to także wspaniałe i bezpieczne miejsce do zabaw dzieci. Warto też wspomnieć, że taka drewniana zabudowa daje również możliwość powieszenia różnych ozdób czy kwiatów.

Czy na zabudowę balkonu trzeba mieć pozwolenie?

Najczęściej trzeba zgłosić chęć zabudowy balkonu do spółdzielni, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nikt z sąsiadów nie będzie miał problemu o taką inwestycję. Należy pamiętać, iż na samą zabudowę niepotrzebne są żadne inne pozwolenia niż sama zgoda zarządcy budynku czy też wspólnoty mieszkaniowej.

Jak długo trwa zrobienie takiej zabudowy?

Dużo zależy od tego, jaki mamy metraż balkonu oraz, w jakim miejscu się on znajduje. Gdy jednak zdecydujemy się, by taki montaż został wykonany przez specjalistów, to najczęściej trwa to jeden dzień. Dzięki temu można w szybki i prosty sposób skorzystać z tego dodatkowego miejsca praktycznie o każdej porze roku.

Jakie zalety ma zabudowa balkonu?

Przede wszystkim chroni to miejsce przed śniegiem oraz deszczem, przez co można przebywać na balkonie również podczas burzy. Dodatkowo też zwiększa się ocieplenie całego mieszkania, gdyż zimne powietrze nie może się bezpośrednio dostać do salonu czy pokoju. Zabudowa takiego balkonu daje bezpieczeństwo i odrobinę prywatności, zwłaszcza jeśli mieszka się przy ruchliwej ulicy. Warto też dodać, że zabudowany balkon osłania mieszkańców także przed hałasem czy zanieczyszczeniami.

Zabudowy balkonów są bardzo modnym rozwiązaniem i coraz częściej można je spotkać nawet w nowoczesnych blokach. Warto pamiętać, że gdy ma się drewnianą zabudowę balkonu, to dobrze jest robić raz na jakiś czas impregnację, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że jest ona w świetnym stanie. Jeśli będzie się dbało o taką zabudowę, to może ona służyć przez wiele lat.