haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

sprawdzone auta używane
Lifestyle

Gdzie kupić sprawdzone auta używane?

Wiele osób planujących zakup samochodu zastanawia się, gdzie najlepiej kupić sprawdzone auto używane. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać różne możliwości.

Osoba prywatna

Używany samochód można zakupić między innymi od osoby prywatnej. Jest to dość często wybierane rozwiązanie, jednak decydując się na nie warto zachować szczególną ostrożność. W przypadku zakupu samochodu od osoby prywatnej możliwe jest dokładne obejrzenie pojazdu oraz zapoznanie się z jego dokumentami. W większości przypadków można również bez problemów odbyć jazdę próbną. Wybierając samochód używany od osoby prywatnej warto mieć na uwadze, że kupujący nie jest tak dobrze chroniony podczas transakcji, jak ma to miejsce w przypadku zakupu od firmy.

Salon u autoryzowanego dealera

Salon samochodów używanych to kolejne miejsce, w którym bez problemów można zakupić używany pojazd. Samochody kupione w takich obiektach są dokładnie sprawdzane i mają udokumentowaną historię serwisową. Możliwe jest nabycie modelu w bardzo dobrym stanie technicznym w niezwykle korzystnym finansowaniu, które oferowane jest przez STORE VW FS.

Tradycyjny komis

Samochody używane można również nabyć w tradycyjnych komisach, które są prowadzone przez przedsiębiorców. Salon samochodów używanych oferuje bardzo szeroki wybór różnych marek i modeli samochodów, dlatego jest w czym wybierać. Finansowanie zakupu takiego samochodu jest mniej bardzo atrakcyjne niż w przypadku finansowania w salonie.

Licytacja komornicza

Kolejną możliwością zakupu używanego pojazdu są licytacje komornicze. Jednak takie rozwiązanie ze względu na swoją specyfikę nie sprawdzi się w każdym przypadku. Samochody z licytacji komorniczych mają bardzo okazyjne ceny, jednak nie można ich sprawdzić przed zakupem. Dodatkowo konieczny jest zakup pojazdu za gotówkę, co nie jest preferowane przez wielu nabywców. Licytacje komornicze nie zdarzają się zbyt często, dlatego podczas planowania zakupu samochodu używanego warto korzystać z innych rozwiązań.

Pojazd z zagranicy

Używany samochód może również być sprowadzony zza granicy, jednak to rozwiązanie jest dość czasochłonne i bardzo często wiąże się z podwyższonymi kosztami. Za granicą można znaleźć atrakcyjny samochód w okazyjnej cenie. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż do ceny pojazdu zostaną doliczone koszty jego sprowadzenia, co może obniżyć opłacalność tego rozwiązania. Transakcje tego typu wiążą się również z większą ilością formalności, które są bardziej skomplikowane niż w przypadku zakupu pojazdu na polskim rynku.