haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

trekking
Lifestyle

Jak przygotować się na weekendowy trekking za miastem?

Nie tylko długi urlop w egzotycznych krajach jest sposobem na odzyskanie wewnętrznej harmonii, odpoczynek i złapanie dystansu do codzienności. Wiele osób wybiera weekendowe wypady za miasto, połączone z trekkingiem, czyli sportem uprawianym w trudnych warunkach terenowych. Wyprawy są zwykle wyczerpujące, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?

Gdzie jedziemy?

Podstawowym elementem przygotowań do trekkingowego weekendu jest określenie celu wycieczki. Mimo że wydaje się to oczywiste, dla wielu turystów, szczególnie początkujących, takie nie jest. Sprawdźcie więc, czy można uprawiać trekking w określonej lokalizacji, z jakimi problemami możecie się spotkać, czy fragment trasy nie przebiega na przykład przez chroniony obszar parku narodowego? To tylko kilka kwestii, które trzeba zweryfikować już na etapie rozmyślań o weekendowym wypadzie. Gdzie sprawdzić te informacje?

Najlepszym źródłem będzie internet. Znajdziecie tam mnóstwo stron i forów, na których doświadczeni w trekkingu turyści dzielą się swoją wiedzą z innymi. Warto także dopytać o miejsca polecane osobom początkującym. Z pewnością otrzymacie gotowe trasy wycieczek, z których warto skorzystać. Można je lekko zmodyfikować, zgodnie z własnymi potrzebami lub odtworzyć jeden do jednego. W sieci znajdziecie także wiele wartościowych e-booków dotyczących trekkingu, które warto – z pomocą kredytów pozabankowych – kupić.

Wyposażenie

Nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie oraz komforcie. Przygotowania do wyprawy trekkingowej powinny więc obejmować dokładne sprawdzenie wyposażenia, jakim dysponujecie. Ubrania to kwestia podstawowa, o której pamiętają nawet amatorzy. Szczególną uwagę zwróćcie na odpowiednie buty, przystosowane do terenu, po jakim będziecie się poruszać. Bardzo istotnym elementem ekwipunku trekkingowego są dodatkowe źródła prądu, które podczas dłuższej wyprawy, pozwolą naładować telefon czy inne urządzenia elektroniczne. Kupcie więc zapas pojemnych powerbanków, w czym pomogą kredyty pozabankowe.

Bardzo istotna jest także apteczka. Zadbajcie o jej wyposażenie w podstawowe produkty takie jak: woda utleniona, bandaże, chusty trójkątne, plastry. To minimum, co powinniście mieć przy sobie, na wypadek skaleczenia czy innego urazu. Warto także zabezpieczyć się, szczególnie latem, w repelenty, skutecznie odstraszające kleszcze, komary oraz inne owady. Latem przyda się także krem z filtrem, którym ochronicie skórę twarzy przed silnym słońcem.