haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

Przebieg procesu regeneracji baterii
Lifestyle

Przebieg procesu regeneracji baterii

Jak przebiega proces regeneracji baterii?

Barter.pl specjalizuję się w regeneracji baterii, tym samym oferując najmocniejsze regeneratory na rynku. Jesteśmy solidni i wydajni, a nasze regeneratory akumulatorów oferują więcej korzyści niż produkty konkurencji. Są one bardziej efektywniejsze, oferują głębsze przetwarzanie danych w celu uzyskania maksymalnej produktywności i lepszego zwrotu z inwestycji.

Jak przebiega proces regeneracji baterii?

Regeneratory akumulatorów kwasowo-ołowiowych i ich proces regeneracji akumulatorów

Akumulatory kwasowo-ołowiowe są używane do magazynowania energii elektrycznej. Znajdują one zastosowanie w przemyśle, motoryzacji i kolejnictwie, a także w sieciach i instalacjach wymagających natychmiastowego dostępu do energii elektrycznej w przypadku awarii zasilania, takich jak telekomunikacja, szpitale i banki. Akumulatory są również sercem systemów produkcji energii elektrycznej w odizolowanych, niepodłączonych miejscach (energia słoneczna, wiatrowa, mieszana), ponieważ magazynują i redystrybuują energię elektryczną w dzień i w nocy.

Co to jest regeneracja baterii?

Regeneracja akumulatora to proces polegający na wysyłaniu impulsów elektrycznych o dużej mocy, które rozbijają warstwę krystaliczną utworzoną przez amorficzny siarczan ołowiu. Tradycyjna ładowarka nie pozwala na ten proces, natomiast specjalnie zaprojektowane urządzenie daje przekonujące rezultaty. Na koniec procesu siarczan ołowiu z procesu elektrolizy jest przekształcany z powrotem w kwas siarkowy, a płyty są ponownie odtwarzane. Bateria powraca do pierwotnego stanu. W przypadku akumulatora samochodowego regeneracja akumulatora trwa około 24 godzin. W przypadku dużych baterii przemysłowych trwa to dłużej (2 do 4 dni). Niezależnie od wielkości baterii, proces regeneracji baterii daje jej nowe życie. Im większa bateria, tym łatwiejsze jest to zadanie i tym lepsze rezultaty. Zakup nowego akumulatora nie jest więc już konieczny, a koszt regeneracji jest znacznie niższy. Dzięki temu firma uzyskuje znaczący i interesujący zwrot z inwestycji.

Maksymalne wydłużenie żywotności akumulatora wózka widłowego

Po zakończeniu kontroli akumulatorów i przywróceniu normalnej pracy, nadszedł czas, aby zastanowić się, w jaki sposób uzyskać jak najwięcej korzyści z akumulatorów do wózków widłowych w dłuższej perspektywie. Właściwa konserwacja może sprawić, że Twój akumulator, bez znaczenia czy jest to litowo-jonowy, czy kwasowo-ołowiowy, wytrzyma nawet pięć lat. Złe wykonanie może skrócić ten czas życia o połowę. Jak wspomniano powyżej, akumulatory litowo-jonowe nie wymagają tak częstej konserwacji jak akumulatory kwasowo-ołowiowe, dlatego tylko niektóre z tych kroków będą miały zastosowanie, wskażemy gdzie tak jest. Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, aby maksymalnie wydłużyć żywotność akumulatora w Państwa wózku widłowym: