haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

Używany samochód z Niemiec
Lifestyle

Używany samochód z Niemiec – jak sprowadzić

Sprowadzanie samochodów zza granicy jest nadal bardzo popularnym tematem. Samochody prosto z salonu są coraz bardziej dostępne dla przeciętnego obywatela, a mimo to dużo osób wybiera sprowadzenie samochodu z Niemiec. Sam proces nabycia samochodu w taki sposób nie jest prosty. Zamiast samemu borykać się ze złożonymi procedurami, lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. Chcesz sprowadzić samochód, ale nie wiesz jak to zrobić? Zobacz, jakie są najpopularniejsze sposoby.

Samodzielny zakup samochodu

To najlepszy sposób dla osób doświadczonych, lecz nie do końca dobry dla laików. Dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy na temat samochodów, lepszym rozwiązaniem będzie sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie. Decydując się na samodzielny zakup, trzeba przede wszystkim omówić wszelkie kwestie z samochodem oraz sprawdzić na miejscu stan techniczny pojazdu. Wykrycie potencjalnych usterek może być pomocne w wynegocjowaniu ostatecznej ceny. Dodatkowo jazda próbna samochodem pozwoli na sprawdzenie komfortu jazdy. Po dobiciu targu trzeba się udać do niemieckiego wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania samochodu oraz odebrania nowych tablic. Po przyjeździe do Polski należy dokonać wszelkich formalności wymaganych przez polskie prawo.

Zakup od handlarza

Znawcy branży motoryzacyjnej twierdzą, że uczciwy handlarz samochodami nie istnieje. Gdyby tak faktycznie było, to czy popularne komisy samochodowe w Niemczech miałyby możliwość normalnego funkcjonowania? Nie każdy może pozwolić sobie na kilkudniowe pobyty na terenie Niemiec. Dokonanie zakupu w niemieckim komisie pozwala na powrót wymarzonym samochodem już nawet w ciągu godziny od podpisania umowy kupna. Samochody będące w asortymencie handlarza są najczęściej wyrejestrowanie. Dopełnienie formalności pozwalających na opuszczenie Niemiec na tzw. kółkach zajmuje mało czasu. Szczególnie gdy zajmują się tym profesjonaliści. Wystarczy ksero dokumentu tożsamości i większość czynności odbywa się bez obecności nowego właściciela

Wynajęcie firmy

W związku z tym, ze zainteresowanie tematem sprowadzanych samochodów jest duże, powstały firmy pomagające osobom indywidualnym w zdobyciu wymarzonego samochodu z zachodu. Jedną z takich firm jest Car For Friend https://carforfriend.pl. Szereg formalności, jakich trzeba dokonać może przestraszyć niejedną osobę. I, mimo że usługi mogą pozornie wydawać się dodatkowym kosztem, to działanie na własną rękę często zwiększa wydatki na zakup samochodu. Profesjonalna firma zweryfikuje pojazd oraz załatwi szybko wszelkie niezbędne formalności i sprawi.