haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

Czy woda z kranu jest zdrowa
Zdrowie

Czy woda z kranu jest zdrowa?

W powszechnej świadomości woda z kranu nie jest ani zdrowa, ani smaczna. Wpływ na taką ocenę mają ubiegłe dziesięciolecia, kiedy to faktycznie stan kranówki pozostawiał wiele do życzenia. Dziś dużo na tym polu się zmieniło, choć – co trzeba przyznać – zdarza się, że jej smak jest daleki od ideału.

Zdrowotne właściwości kranówki

Zgodnie z aktualnymi badaniami, skład kranówki przypomina skład wody dostępnej w butelkach. Jest ona bogata w minerały takie jak magnez, wapń, fosfor, sód, siarkę, miedź oraz potas. Oczywiście zawartość tych składników jest uzależniona od lokalizacji. Zwykle woda w miastach jest dużo czystsza niż na wsiach. Jest to zasługą nowoczesnych stacji uzdatniania wody, których zadaniem jest nie tylko jej oczyszczanie, ale też bieżące monitorowanie jej stanu. Co ciekawe, o dużym nasyceniu minerałów takich jak magnez lub wapń świadczy m.in. to, że z biegiem czasu odkładają się one wewnątrz czajników i wielu innych urządzeń.

Smak i zapach

Mimo to, wielu osobom nie podoba się smak i zapach wody z kranu. Jest on wynikiem przepływu wody przez instalację, która nie zawsze jest nowa i higienicznie czysta. Czasem – na skutek awarii – kranówka ulega stopniowemu zmętnieniu. Staje się wtedy mlecznobiała lub żółta. Co ważne, zarówno w jednym jak i w drugim wypadku nie należy jej pić!

Jak skutecznie filtrować kranówkę?

Woda z kranu może być dodatkowo filtrowana za pomocą zaawansowanych dystrybutorów wody. Mowa tu o modelach wyposażonych nawet w czterostopniowy system filtracji, który skutecznie usuwa cząstki obce, piasek, rdzę, muł, a nawet nadmiar wapnia, cząstki wpływające na smak i składniki organiczne. Dystrybutory filtrujące Aquamo mogą być montowane na blacie lub też bezpośrednio na podłożu, jako wyposażenie wolnostojące. Co ważne, istnieje możliwość doposażenia ich w szereg akcesoriów, dzięki którym ich możliwości są jeszcze większe.

Filtrowana woda zdrowia doda

Zaopatrzenie się w dystrybutor wody to nie tylko lepsza jakościowo woda, ale też możliwość korzystanie z niej na wiele różnych sposobów. Dystrybutor wody może ją podgrzać do temperatury prawie 100 stopni Celsjusza lub do wartości temperatury pokojowej. Co więcej, zaawansowany dystrybutor może być wyposażony w saturator, dzięki któremu otrzymana woda będzie miała wyjątkowy, gazowany posmak. Zaletą urządzenia jest też funkcjonalny wyświetlacz, który na bieżąco informuje użytkownika o najważniejszych parametrach wody.

Podsumowując, dobrej jakości woda to podstawia zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzięki dystrybutorowi wody jakość, czystość i smak kranówki wejdą na zupełnie nowy poziom.

Zapraszamy na stronę https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode po więcej informacji.

Artykuł sponsorowany