fbpx
Menu Zamknij

Produkcja opakowań

indywidualne ochronniki słuchu do pracy przy produkcji opakowań

Warunki panujące w zakładzie pracy w branży związanej z produkcją opakowań i pojemników różnią się znacznie w zależności od materiałów, z których wykonywane są opakowania. Choć procesy produkcji opakowań z metalu, plastiku lub kartonu różnią się od siebie, to bardzo często mają jedną cechę wspólną: powodują hałas w miejscu pracy.

Indywidualne ochronniki słuchu do pracy przy produkcji opakowań.

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Indywidualne ochronniki słuchu do pracy przy produkcji opakowań.

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Wysokie natężenie hałasu może występować w każdym zakładzie produkującym opakowania i pojemniki i zwykle całkowite usunięcie tego szkodliwego czynnika nie jest możliwe. Możliwe (a nawet niezbędne!) jest jednak zastosowanie środków służących ochronie słuchu pracowników. Do tego celu najlepiej sprawdzą się indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników.

Hałas może występować na każdym etapie produkcji i na każdym stanowisku pracy. Jego natężenie może jednak różnić się w zależności od pomieszczenia i rodzaju procesu, za który odpowiada pracownik. Zatyczki jednorazowe nie są dostosowane do takich różnic. W związku z tym tłumienie hałasu może okazać się zbyt duże w miejscach z niewielkim natężeniem dźwięków lub zbyt małe w miejscach z najwyższym natężeniem hałasu. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników pozwalają na dopasowanie stopnia tłumienia do rodzaju i natężenia hałasu, którego doświadcza pracownik. Dzięki indywidualnemu projektowi i wyborze odpowiedniego filtra możemy mieć pewność, że słuch pracownika jest odpowiednio chroniony. Choć szkodliwy hałas zostaje wytłumiony, pracownik noszący indywidualne zatyczki do uszu nie zostaje odcięty od wszelkich dźwięków otoczenia. Sygnały alarmowe, a także głosy współpracowników docierają do niego bez problemu.

Wiele procesów związanych z produkcją opakowań nie jest wolna od zanieczyszczeń. Należą do nich przede wszystkim pyły, które unoszą się w powietrzu podczas m.in. cięcia kartonów. Regularne czyszczenie ubrań roboczych i wykorzystywanych do pracy środków to konieczność. Dotyczy to także zatyczek do uszu. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników ze względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane, bardzo łatwo wyczyścić.

Zatyczki indywidualne to wydatek, który warto ponieść, by chronić słuch swoich pracowników i zadbać o komfort ich pracy.