fbpx
Menu Zamknij

Sporty Motorowe

Ochronniki haspro dedykowane dla sportów motorowych

Jazda na motorze to Twoja pasja? Wypróbowałeś już wiele ochronników słuchu, ale żaden nie spełnił Twoich oczekiwań? To znak, że czas na indywidualnie dopasowane zatyczki HASPRO MOTO. Redukują hałas do bezpiecznego poziomu, a jednocześnie zapewniają wentylację kanału słuchowego. Odpowiednio dobrane filtry umożliwiają słyszalność sygnałów drogowych oraz innych dźwięków ważnych dla bezpieczeństwa i komunikacji. 

Indywidualne ochronniki słuchu do sportów motorowych.

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Wygodne do noszenia pod kaskiem

479 PLN (368 PLN netto)

Żadnemu motocykliście nie trzeba chyba tłumaczyć jak ważna jest ochrona słuchu podczas jazdy. Długotrwałe przebywanie w hałasie nie tylko szkodzi zdrowiu, ale i skutkuje zmniejszeniem koncentracji oraz wydłużeniem czasu reakcji, co już bezpośrednio wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa. 

Kiedy Twój słuch jest zagrożony?

Natężenie dźwięku uznawane za bezpieczne dla zdrowia wynosi maksymalnie 85 dB. Tymczasem motocykl osiąga taki pułap dźwięku już przy jeździe z prędkością… 30 km/h. Idąc dalej, jadąc z prędkością 90 km/h motocyklista narażony jest na hałas rzędu 95 dB. Długotrwały hałas o takim natężeniu powodować może znużenie, obniżenie czułości zmysłów na bodźce zewnętrzne, ból głowy, zaburzenia układu krążenia i układu pokarmowego, a w efekcie ubytek lub całkowitą utratę słuchu. Zatyczki na motor HASPRO MOTO: zapobiegają utracie słuchu, chronią przed szkodliwym hałasem oraz redukują zmęczenie powodowane szumem wiatru i dźwiękiem silnika, ruch uliczny, dźwięk motocyklu i systemy komunikacji takie jak intercom są wystarczająco słyszalne po założeniu zatyczek, dzięki technologii zastosowanych filtrów, idealnie dopasowują się do kształtu ucha, dzięki wyjątkowo miękkiej odmianie silikonu, z którego są wykonane, mieszczą się pod kaskiem, zapewniając idealny komfort podczas jazdy, specjalny filtr umożliwia swobodną wentylację kanału słuchowego, co oznacza, że można używać ich nawet przez kilkanaście godzin non stop.  Ochronniki HASPRO MOTO to produkt specjalnie  stworzony na potrzeby motocyklistów oraz entuzjastów innych sportów motorowych. W szczególności to właśnie motocykliści są narażeni na długotrwałe przebywanie w hałasie. Jego źródłem jest nie tylko dźwięk silnika czy też szum wiatru (który przy większej prędkości może osiągać 100 dB), ale również hałas  wytwarzany przez turbulencje przy kasku oraz dźwięki wydawane podczas jazdy z uchyloną szybką. Motocyklista przebywający przed dłuższy czas w hałasie jest bardziej narażony na zmęczenie, co skutkuje zmniejszeniem koncentracji oraz wydłużeniem czasu reakcji. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na pogorszenie bezpieczeństwo i czerpanie przyjemności z jazdy. Zatyczki HASPRO MOTO redukują hałas do bezpiecznego poziomu a jednocześnie zapewniają wentylację kanału słuchowego. Odpowiednio dobrane filtry umożliwiają słyszalność sygnałów drogowych oraz innych dźwięków ważnych dla bezpieczeństwa i komunikacji.

Ochronniki HASPRO MOTO idealnie mieszczą się pod kaskiem, zapewniając maksymalny komfort podczas jazdy. Przeciwhałasowe ochronniki słuchu HASPRO posiadają certyfikaty zgodności z europejską normą EN 352-2:2002     (PN-EN 352-2:2005) i certyfikowany znak CE. Nasze ochronniki wyprodukowane są z wysokiej jakości, lakierowanego dwukrotnie silikonu. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na pękanie. Wszystkie ochronniki słuchu HASPRO posiadają 5 letnią gwarancję, która obejmuje żywotność i trwałość zatyczek. Wszelkie uwagi dotyczące dopasowania produktu należy składać najpóźniej 3 miesiące po jego otrzymaniu.

DOSTĘPNE KOLORY: