haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

Lifestyle

Sposoby na proste i modne stylizacje damskie

Modny damski look nie musi być oparty na drogich i niepowtarzalnych kreacjach. Znacznie prościej stworzyć go w oparciu o klasyczne, acz pomysłowe rozwiązania. Oto kilka pomysłów, którymi warto się inspirować podczas wyboru właściwej i niepowtarzalnej stylizacji.

Biała koszulka robi furorę

Elementem ładnie prezentującej się stylizacji może być biała koszula z wszytym lub nałożonym, romantycznym kołnierzem. Takie połączenie prezentuje się wyjątkowo głównie ze względu na nawiązanie do wiktoriańskiej stylizacji. Kompozycja ta sprawdzi się zarówno w trakcie spotkań ze znajomymi, jak i podczas bardziej oficjalnych eventów.

Nieoczywisty wzór w zebrę

A gdyby tak wprowadzić do codziennej stylizacji wzór w zebrę? Nie musi być to standardowy układ wyrazistych, czarno – białych pasków, lecz ich nieoczywista wariacja. W ładnie prezentujące się paski może być upstrzona bluzka, sukienka, a nawet spodnie. „Zebra”to świetna propozycja dla pań, które chcą wyróżnić się na tle dość jednostajnych stylizacji.

Sweter z zaskakującym wycięciem

Zaskoczyć otoczenie można również za pomocą casualowych swetrów i bluzek, w których wycięcia będą pojawiać się w niespodziewanych miejscach. Krótkie rozcięcie na wysokości piersi, a także oryginalne, asymetryczne cięcia na plecach będą prezentować się wyjątkowo w każdych warunkach. Warto je połączyć z zachowawczym dołem, który będzie nawiązywał do lat 70.

A może by tak cofnąć się do lat 50?

Niecodzienna stylizacja może też przenieść kobietę nawet do lat 50. XX wieku. Aby tak się stało, warto zaopatrzyć się w długą, lekko rozkoszowaną spódnicę, którą można połączyć z jednostajną, białą bluzką (tudzież swetrem), albo też z klasyczną, białą koszulą. Ciekawą opcją jest stworzenie swoistej mozaiki kolorów, która będzie połączeniem oryginalnego i utrzymanego w jednakowym kolorze wzornictwa bluzy, swetra i spódnicy.

Kolorystyczne kontrasty w nowej odsłonie

Ostatnie miesiące to czas, w którym stawia się na daleko idące, stylistyczne kontrasty. Bardzo wyraziście prezentuje się tu połączenie bieli i czerni. Można też złączyć ze sobą białą, minimalistyczną suknię z bogatymi, masywnymi, a co najważniejsze czarnymi dodatkami. Razem stworzą one kompozycję, która pozostanie w pamięci na bardzo długo. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by kolejność tych barw została odwrócona.

Podsumowując, nowe trendy w damskich stylizacjach to przede wszystkim stawianie na oryginalne kompozycje kolorystyczne. Opcjonalnie można też postawić na kontrasty, które nie będą ograniczać się wyłącznie do kolorystyki. Modne damskie stylizacje możesz otrzymać w hurtowni odzieży damskiej online.