fbpx
Menu Zamknij

Przemysł meblarski

indywidualne ochronniki słuchu do pracy przy produkcji mebli

Praca w przemyśle meblarskim należy do bardzo wymagających. Warunki pracy są trudne. Zmęczenie, duży wysiłek fizyczny i silne zapylenie powietrza to tylko niektóre z trudności, z którymi musi zmierzyć się pracownik zakładu meblarskiego. Sporym problemem jest również hałas. Jego natężenie różni się w zależności od stanowiska pracy, ale w każdym wypadku jest na tyle wysokie, że może spowodować uszkodzenie słuchu pracowników, którzy są na niego narażeni codziennie przez 8 godzin pracy.

Indywidualne ochronniki słuchu do pracy przy produkcji mebli.

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Skutecznym rozwiązaniem pomagającym chronić ich słuch są indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników. Dlaczego zatyczki indywidualne sprawdzą się w przemyśle meblarskim lepiej niż stopery jednorazowe albo nauszniki?

Choć poziom hałasu może być inny na każdym stanowisku, jest on zawsze wystarczająco wysoki, by konieczna była ochrona słuchu. Jednorazowe zatyczki do uszu nie pozwalają na dopasowanie do różnych rodzajów hałasu. Poziom tłumienia, który oferują, jest zawsze taki sam. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników umożliwiają wybór filtra dostosowanego do rodzaju i poziomu hałasu. Co więcej, tłumienie dźwięków, które oferują, jest selektywne. Uciążliwy i niebezpieczny dla słuchu hałas jest wytłumiony, ale inne dźwięki (głosy współpracowników, sygnały alarmowe) nie są zakłócone. W przypadku zatyczek jednorazowych tłumione są wszystkie dźwięki, powodując u pracownika uczucie odcięcia od świata.

W zakładzie meblarskim nie najlepiej sprawdzają się również nauszniki. Choć niektóre z nich mają możliwość selektywnego tłumienia dźwięków, nie należą do szczególnie wygodnych. Ze względu na swój rozmiar i szczelne zasłonięcie całego ucha prowadzą do jego pocenia się w wyniku wysokiej temperatury, która występuje pod nimi. Filtracja kanału słuchowego, zapewniona przez indywidualne zatyczki do uszu, zapobiega poceniu i umożliwia ich komfortowe noszenie przez wiele godzin.

Oprócz zalet wymienionych powyżej warto zwrócić uwagę również na inną przewagę zatyczek indywidualnych nad innymi rozwiązaniami. Można je łatwo i szybko wyczyścić, co ma ogromne znaczenie w przypadku wysokiego zapylenia powietrza opiłkami drewna. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników przemysłu meblarskiego to rozwiązanie komfortowe, wygodne i skuteczne!