haspro.pl

haspro – dom, zdrowie, internet

Planujemy zaręczyny
Lifestyle

Planujemy zaręczyny. Jak w tajemnicy zdobyć rozmiar pierścionka ukochanej?

Zaplanowanie idealnych zaręczyn to dla mężczyzny duże wyzwanie. Jeśli chcesz, aby wszystko odbyło się w tajemnicy, nie możesz zdradzić przed swoją ukochaną, że poszukujesz dla niej pierścionka. Problem może pojawić się jednak wtedy, gdy nie znasz rozmiaru jej palca. Na szczęście istnieje kilka łatwych sposobów, dzięki którym można go określić. W artykule podpowiadamy, jak w tajemnicy dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka nosi dziewczyna.

Zaręczyny zorganizowane w tajemnicy przed ukochaną to duży sukces dla każdego mężczyzny. Jeśli zaskoczysz swoją partnerkę, zrobisz jej świetną niespodziankę, którą z pewnością zapamięta do końca życia. Dlatego warto się postarać, aby dziewczyna nie domyśliła się Twoich planów. Nie możesz jej niczego zdradzić i dać po sobie poznać, że poszukujesz pierścionka dla niej. Nie obawiaj się, jeśli nie znasz rozmiaru jej palca. Na pewno poradzisz sobie z jego określeniem bez jej pomocy.

Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart podpowiada jedną z możliwości: Rozmiar pierścionka najłatwiej sprawdzić za pomocą biżuterii, którą aktualnie nosi dziewczyna. W tym celu można zabrać jeden z jej pierścionków i na jego podstawie wybrać pierścionek zaręczynowy. Jeśli jednak niemożliwe jest udanie się z wyrobem do jubilera, bo partnerka nosi go każdego dnia, dobrym pomysłem okazuje się zmierzenie jego średnicy, np. za pomocą suwmiarki. Dzięki temu przynajmniej orientacyjnie można się zorientować, jaki rozmiar pierścionka jest potrzebny.

Pamiętaj jednak, aby sprawdzać rozmiar pierścionka, który dziewczyna nosi na tym serdecznym palcu prawej ręki, ponieważ to właśnie na niego najczęściej jest zakładany pierścionek zaręczynowy. Rozmiary palców się różnią, nawet między tymi samymi, ale u dwóch rąk, co często okazuje się mylne dla mężczyzny. Warto więc mieć to na uwadze.

Jak sprawdzić rozmiar biżuterii, jeśli dziewczyna nie nosi pierścionków?

Nieco trudniej mają panowie, których ukochane nie noszą biżuterii. Jeśli dziewczyna nie ma żadnego pierścionka, trzeba znaleźć inny sposób na określenie rozmiaru jej palca. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem okazuje się zmierzenie średnicy przy pomocy np. nitki w czasie snu kobiety. Zrób pętelkę i nałóż ją na odpowiedni palec ukochanej. Na tej podstawie będziesz mógł przynajmniej mniej więcej określić rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Zmierzenie palca ukochanej też nie zawsze jest możliwe. Jeżeli nie możesz tego zrobić, spróbuj poprosić o pomoc osobę trzecią. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy przyjaciółki ukochanej. Koleżanka może zabrać ją na wspólne zakupy do jubilera, pod pretekstem poszukiwania pierścionka dla siebie i przy okazji zachęcić Twoją dziewczynę do przymierzenia biżuterii lub podpytać o jej rozmiar. Niekiedy wystarczy skorzystać z pomocy mamy ukochanej, być może wie, jaki rozmiar palca ma jej córka lub znajdzie sposób, by się tego dowiedzieć, zwłaszcza jeśli popiera zamiary przyszłego zięcia.