Hale pneumatyczne, które nazywane są również balonami lub poduszkami powietrznymi, są obiektami całorocznymi. Ze względu na swoją innowacyjną konstrukcję, dającą możliwość ich bardzo szerokiego zastosowania, w szybkim czasie zyskały na dużej popularności. Tego typu obiekty zapewniają nie tylko świetną izolację cieplną, ale także wyróżniają się wysoką odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Hale namiotowe pneumatyczne ze względu na to, że są w stanie zapewnić szereg wielu dodatkowych zalet w trakcie ich użytkowania, są konstrukcjami chętniej wybieranymi aniżeli tradycyjne hale namiotowe. Ten rodzaj obiektu bardzo często stosowany jest jako hale sportowe, a dokładniej mówiąc, różnego rodzaju korty tenisowe, boiska piłkarskie, a nawet baseny. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się również w przypadku magazynów oraz zakładów produkcyjnych. Tak naprawdę hale pneumatyczne stanowią idealne rozwiązanie w momentach, w których jednym z najważniejszych elementów o jaki należy zadbać, jest utrzymanie odpowiedniej temperatury ciepła wewnątrz obiektu.
7 głównych zalet jakie niesie za sobą zastosowanie namiotowych hal pneumatycznych
Podjęcie decyzji o zainwestowaniu w takie konstrukcje jak hale pneumatyczne niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Nic więc dziwnego, że coraz większa grupa inwestorów decyduje się na to, aby posiadać tego typu obiekty, które zostały stworzone z myślą o działalności wielosezonowej. W ten sposób jest to doskonała inwestycja na długie lata. Do największych zalet stosowania omawianych obiektów możemy zaliczyć m.in.:
- szybkość realizacji przedsięwzięcia – ich innowacyjna konstrukcja pozwoliła na skrócenie montażu takich hal do absolutnego minimum. Dzięki temu, że w ich przypadku nie zachodzi konieczność wykonania fundamentów, tego typu konstrukcje montowane są w jeden dzień roboczy. Stąd też doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których zależy na szybkim czasie posiadania obiektu, w którym będzie można np. magazynować towary.
- możliwość uzyskania we wnętrzu konstrukcji odpowiedniej temperatury – dzięki zapewnieniu doskonałej izolacji cieplnej, a także wykorzystaniu odpowiednich nagrzewnic i wentylatorów, jesteśmy w stanie zachować właściwą temperaturę wewnątrz obiektu. Dodatkowo wspomniana kwestia daje możliwość dowolnego modyfikowania ciepła w konstrukcji przy jednoczesnym niwelowaniu tzw. efektu skraplania wody.
- eksploatacja konstrukcji, nawet w przypadku bardzo trudnych warunków pogodowych – zimowe, niskie temperatury nie są w stanie wyziębić wnętrza hali, tak samo jak gorące letnie promienie słoneczne nie przyczynią się do przegrzania konstrukcji.
- możliwość zachowania odpowiednich warunków wewnątrz – w ten sposób jesteśmy w stanie magazynować w takich obiektach, nawet te najdelikatniejsze materiały.
- duża różnorodność konstrukcji – hale namiotowe pneumatyczne można odpowiednio dopasować pod kątem konkretnych potrzeb z uwzględnieniem zarówno ich przeznaczenia, jak i rozmiaru.
- solidna, a zarazem lekka konstrukcja.
- niskie opłaty związane z ich eksploatacją.
Decydując się na zainwestowanie w hale pneumatyczne, warto jest skorzystać z usług takiej firmy, jak producent Ekodynamic, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem z zakresu montażu opisywanych obiektów.