fbpx
Menu Zamknij

Stocznie i statki

indywidualne ochronniki słuchu dla pracowników stoczni i statków

Praca w stoczni, w siłowni okrętowej, maszynowni, czy w zakładach zajmujących się różnymi etapami produkcji statków niezwykle naraża słuch ich pracowników. Dzieje się tak, nie tylko przez panujący ogromny hałas, ale także ze względu na duże zanieczyszczenie, podwyższoną temperaturę oraz ograniczoną przestrzeń pracy.

Indywidualne ochronniki słuchu dla pracowników stoczni i statków.

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Podwyższony poziom hałasu

Zaczynając od głównego przeznaczenia ochronników słuchu – oczywistym jest, że nie można mówić o uniwersalnym, podwyższonym poziomie hałasu dla każdego zakładu pracy. Dlatego, w tym przypadku, nie sprawdzą się standardowe nauszniki, czy jednorazowe zatyczki. W przeciwieństwie do indywidualnych zatyczek do uszu, powodują one tłumienie dźwięków na jednym poziomie. Indywidualne ochronniki słuchu posiadają filtry wygłuszające dostosowane do natężenia hałasu w danym miejscu pracy, dzięki czemu pracownik nadal może bezproblemowo komunikować się z innymi oraz jego słyszalność sygnałów alarmowych pozostaje niezakłócona.

Zanieczyszczenie w miejscu pracy       

Mimo, że tego dyskomfortu nie da się pominąć ze względu na specyfikę miejsca pracy, można sobie ułatwić radzenie z nim.  Największym uproszczeniem, w porównaniu do nauszników i jednorazowych zatyczek, jest łatwość czyszczenia indywidualnych ochronników słuchu – wystarczy je przemyć wilgotną ściereczką. Indywidualne zatyczki do uszu są naszą odpowiedzią na wasz problem z osiadającym pyłem i innymi zanieczyszczeniami.

Podwyższona temperatura i duża wilgotność

Niezwykle uciążliwa okazuje się, panująca wysoka temperatura. Powoduje ona pocenie się uszu, co w nausznikach, czy jednorazowych zatyczkach tylko potęguje dyskomfort. Mogą one zsuwać się z uszu, powodując nie tylko niewygodę, ale i realne zagrożenie w pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie indywidualnych ochronników słuchu, tworzonych z odlewów kanałów słuchowych pracownika, zapewniając tym samym jego idealne dopasowanie. W tego rodzaju zatyczkach do uszu zastosowane są również specjalne filtry wentylujące ucho, aby zapobiec poceniu.

Ograniczona przestrzeń pracy

Tego typu specyfika miejsca pracy wiąże się z koniecznością zwiększonej ostrożności podczas wykonywania obowiązków. Duże, ciężkie nauszniki mogą spowodować zawadzenie o wystające elementy, a w efekcie spowodować nieszczęśliwy wypadek. Stosując indywidualne ochronniki słuchu zmartwienie o bezpieczeństwo na pewno nie wystąpi. Przez spersonalizowany wymiar zatyczek, nie wystają one z uszu, ani z nich nie wypadają, zapewniając wygodę pracy.

Dla zmaksymalizowania bezpieczeństwa w miejscu pracy, warto rozpatrzyć zmianę poprzedniej ochrony słuchu na indywidualne zatyczki do uszu. Pokaż swoim pracownikom, że nie oszczędzasz na ich bezpieczeństwie – zastosuj najwyższy standard ochrony słuchu!