fbpx
Menu Zamknij

Przemysł ciężki

indywidualne ochronniki słuchu do pracy w przemyśle ciężkim

Nikt, kto kiedykolwiek słyszał o przemyśle ciężkim, nie powinien mieć żadnych wątpliwości, że praca w tym sektorze wiąże się z narażeniem na hałas o natężeniu szkodliwym dla ludzi. Już krótkotrwała ekspozycja na tak wysokie natężenie dźwięku może mieć zły wpływ na słuch, a co dopiero codzienna 8-godzinna praca w tak silnym hałasie. Ochrona słuchu pracowników jest konieczna. Nie wystarczy tu jednak zastosowanie prostych, jednorazowych stoperów lub zwykłych nauszników. Aby mieć pewność, że ochrona słuchu pracowników będzie na najwyższym poziomie, najlepiej wybrać indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników.

Indywidualne ochronniki słuchu do pracy w przemyśle ciężkim

5/5
  • Zaprojektowane na wymiar ucha
  • Zachowują możliwość komunikacji
  • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Najwyższe standardy ochrony słuchu oznaczają zastosowanie filtrów dopasowanych do rodzaju i natężenia hałasu. W każdym pomieszczeniu i na każdym stanowisku pracy natężenie dźwięków może być inne. Z tego względu indywidualne zatyczki do uszu zostają dopasowane do potrzeb każdego pracownika i rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Ich zasada działania opiera się na selektywnym tłumieniu dźwięków. Szkodliwy dla słuchu i ogólnego zdrowia hałas nie dociera do pracownika, ale sygnały alarmowe i głosy współpracowników są przez niego dobrze słyszane. Selektywne tłumienie dźwięków nie tylko pozwala uniknąć uczucia izolacji, ale także chroni przed niebezpieczeństwem spowodowanym przeoczeniem niepokojących sygnałów.

Ze względu na ciężką, fizyczną pracę i wysoką temperaturę w zakładzie sporym problemem może być pocenie się uszu, zwłaszcza przy stosowaniu nauszników. Są one ciężkie i utrudniają odpowiednią wentylację ucha. Indywidualne zatyczki do uszu dla pracowników pozwalają zapobiec poceniu się ucha, dzięki odpowiedniej wentylacji, którą umożliwiają najwyższej jakości filtry.

Wysokie zanieczyszczenie w zakładzie pracy powoduje konieczność częstego czyszczenia ochronników słuchu. O ile jednak w przypadku nauszników jest to trudne i wymaga sporej precyzji, o tyle indywidualne zatyczki do uszu można umyć szybko, łatwo i dokładnie. Zatyczki indywidualne w przypadku przemysłu ciężkiego to najwygodniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie.