fbpx
Menu Zamknij

Praca i Przemysł

Ochronniki haspro dedykowane dla środowisk przemysłowych

Indywidualne ochronniki słuchu HASPRO to innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony słuchu. Są nie tylko najlepszą indywidualną ochroną przeciwhałasową, ale też zachowując odpowiednia konserwację produktu mają bardzo długą żywotność. Dzięki temu jest to inwestycja na dłuższy okres czasu. Rozwiązania, które mogą wydawać się najtańsze (np. zatyczki piankowe), tak naprawdę, biorąc pod uwagę ilość jaka jest zużywana przez pracowników, z czasem okazują się rozwiązaniem droższym. Warto również dodać, iż jednorazowe stopery często są źle zakładane przez pracowników, przez co nie spełniają swojej roli i słuch nadal jest narażony na nieodwracalne uszkodzenie. Indywidualne ochronniki słuchu HASPRO to zatyczki wykonane na podstawie wycisku (odlewu) ucha. Doskonałe dopasowanie rozmiaru oraz odpowiednio dobrany rodzaj filtra (w zależności od natężenia dźwieku) gwarantują skuteczną redukcję hałasu i wysoki komfort podczas użytkowania ochronników.

Indywidualne ochronniki słuchu dla przemysłu wykonane z silikonu.

5/5
 • Zaprojektowane na wymiar ucha
 • Zachowują możliwość komunikacji
 • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Ochronniki HASPRO INDU idealnie sprawdzają się w warunkach przemysłowych. Gwarantują optymalną ochronę przed hałasem oraz wygodę podczas użytkowania. Filtry zastosowane w zatyczkach HASPRO INDU to filtry o szerokopasmowym zakresie tłumienia. Skutecznie redukują hałas do bezpiecznego poziomu. Zapewniają jednak czytelność mowy ludzkiej czy też innych komunikatów i sygnałów ostrzegawczych, których słyszalność konieczna jest w procesie produkcyjnym. Dzięki temu uczucie izolacji jest zmniejszone. Zwykłe ochronniki słuchu osłabiają głównie dźwięki o wysokiej częstotliwości, natomiast filtry INDU, zapewniają bardzo wysoki poziom tłumienia, nawet dla dźwięków o niskich częstotliwościach. Zatyczki HASPRO mogą być opcjonalnie wyposażone w kulkę metalową na potrzeby przemysłu spożywczego (wykrywalną przez detektor metali). Wszystkie ochronniki słuchu HASPRO posiadają 5 letnią gwarancję, która obejmuje żywotność i trwałość zatyczek. Wszelkie uwagi dotyczące dopasowania produktu należy składać najpóźniej 3 miesiące po jego otrzymaniu. Przeciwhałasowe ochronniki słuchu HASPRO posiadają certyfikaty zgodności z europejską normą EN 352-2:2002 (PN_EN 352-2:2005) i certyfikowany znak CE. Nasze ochronniki wyprodukowane są z wysokiej jakości, lakierowanego dwukrotnie silikonu. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i odporny na pękanie

Indywidualne ochronniki słuchu dla przemysłu wykonane z akrylu.

5/5
 • Zaprojektowane na wymiar ucha
 • Zachowują możliwość komunikacji
 • Możliwość dobrania poziomu tłumienia

479 PLN (389 PLN netto)

Ochronniki HASPRO STATIC to zatyczki wykonane z twardego materiału akrylowego, odpowiedniego dla przemysłu, gdzie zabronione lub niepraktykowane jest stosowanie silikonu. Ochronniki akrylowe są mniej podatne na brud, a w razie potrzeby łatwiej je wyczyścić i umyć w wodzie. Przeznaczone są do stosowania przy wykonywaniu prac brudzących, np. z użyciem środków smarujących. Ochronniki HASPRO STATIC wyposażone w specjalne filtry spełniają wszystkie wymogi tłumienia hałasu do bezpiecznego poziomu. Zatyczki HASPRO mogą być opcjonalnie wyposażone w kulkę metalową na potrzeby przemysłu spożywczego (wykrywalną przez detektor metali). HASPRO STATIC idealnie nadadzą się do pracy w stoczni, siłowni okrętowej, czy maszynowni statku. Wszystkie ochronniki słuchu HASPRO posiadają 5 letnią gwarancję, która obejmuje żywotność i trwałość zatyczek. Wszelkie uwagi dotyczące dopasowania produktu należy składać najpóźniej 3 miesiące po jego otrzymaniu. Przeciwhałasowe ochronniki słuchu HASPRO  posiadają certyfikaty zgodności z europejską normą EN 352-2:2002 (PN-EN 352-2:2005) i certyfikowany znak CE. Nasze ochronniki wyprodukowane są z twardego materiału akrylowego. Materiał ten jest wysoce odporny na zabrudzenia.

właściwości OCHRONNIKÓW HASPRO

Ochronniki HASPRO odporne są na: 

 • ● działanie niektórych substancji chemicznych
 • ● wysokie temperatury
 • ● niskie temperatury
 • ● wysokie ciśnienie
 • ● odporne na brud
 • ● nacisk
 • ● wykrywalne przez czujnik metali

KIEDY PRACA W HAŁASIE STAJE SIĘ NIEBEZPIECZNA

Wartości najwyższych dopuszczalnych natężeń (NDN) hałasu w środowisku pracy zawiera załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy(Dz. U. Nr 217, poz. 1833. z późn. zm.).


 Wartości te wynoszą:

● dla poziomu ekspozycji na hałas odniesionego do 8–godzinnego dobowego wymiaru czasu pracy lub poziomu ekspozycji na hałas odniesionego do tygodnia pracy –wartość NDI wynosi 85 dB;

● maksymalny poziom dźwięku  nie może przekroczyć 115 dB

● szczytowy poziom dźwięku nie może przekroczyć wartości 135 dB

Jeśli więc na Twoim stanowisku pracy występuje ciągły hałas o wartości powyżej 85 dB pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia Ci środków ochrony słuchu (ochronników słuchu) pod postacią zatyczek lub nauszników o odpowiednim stopniu tłumienia. Ochronniki nie mogą tłumić ani za słabo, ani za mocno. Jeśli ochrona słuchu będzie za słaba- nie spełni swojej funkcji, a jeżeli za mocna (nadtłumienie), to powoduje uczucie izolacji, które też nie jest korzystne dla zdrowia.

 Obowiązki pracodawcy wobec pracownika pracującego w hałasie o natężeniu

● 80 dB (hałasu ciągłego) i/lub 135 dB (szczytowy poziom dźwięku) – jest to poziom hałasu od którego powinno się stosować ochronę słuchu. Pracodawca może zapewnić swojemu pracownikowi ochronniki słuchu na jego życzenie.

● 85 dB (hałasu ciągłego) i/lub 137 dB (szczytowy poziom dźwięku) – przy hałasie o takim natężeniu stosowanie ochronników słuchu jest już nakazane przez prawo. Oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swojemu pracownikowi środków ochrony słuchu, jeśli pracuje on na stanowisku, gdzie taki hałas występuje.

● 87 dB hałasu ciągłego i/lub 140 dB (szczytowy poziom dźwięku) – praca w takim hałasie jest prawnie zabroniona, nawet jeśli stosuje się ochronniki słuchu (bez względu na to czy są to zatyczki, stopery czy nauszniki)

normy i wytyczne

W HASPRO dbamy o to, aby nasze ochronniki spełniały wszelkie wymagane normy i standardy. Na bieżąco śledzimy najnowsze zalecenia prawne tak, aby nasi klienci mogli być pewni, że kupują od nas produkt najwyższej jakości. Nasze ochronniki zgodne są z poniższymi normami i wytycznymi:

DIN EN 352 – OCHRONNIKI SŁUCHU – WYMAGANIA OGÓLNE

Norma DIN EN 352 reguluje ogólne wymagania dotyczące ochrony słuchu w róznego rodzaju zakładach i przedsiębiorstwach. Wybór odpowiedniego środka ochrony słuchu zgodnie z DIN EN 352 zależy od konkretnych warunków pracy, a także od rodzaju hałasu występującego na stanowisku pracy. Uwzględnia się następujące rodzaje środków ochrony słuchu: zatyczki do uszu, ochronniki słuchu, dźwiękowe kaski ochronne, dźwiękowe kombinezony ochronne. Oprócz ogólnych wymagań ujętych w normie DIN EN 352 specyficzne właściwości produktu i wymagania są regulowane w ramach innych specjalnych norm. Zgodnie z DIN EN 352 wszystkie ochraniacze słuchu muszą być oznakowane w następujący sposób: nazwa producenta lub marka handlowa i nazwa modelu, numer normy europejskiej, wskazówki dotyczące użytkowania, stosowania i noszenia ( w zależności od potrzeby), specyfikację rozmiarów nominalnych, oznaczenie CE, wskazówki dotyczące wielokrotnego lub jednorazowego użytku (dotyczy wkładek dousznych), oznaczenie prawej lub lewej strony (w przypadku wkładek usznych)

DIN EN 352-2 – WKŁADKI PRZECIWHAŁASOWE

Według normy DIN EN 352-2 wkładki przeciwhałasowe to wszystkie środki ochrony słuchu, które są noszone bezpośrednio w kanale słuchowym lub w otworze słuchowym. Zgodnie z przepisami stosowanie wkładek przeciwhałasowych zaleca się w następujących przypadkach: podczas przebywania w stałym hałasie (o niewielkim natężeniu), u osób z tendencją do silnego pocenia się podczas stosowania nausznych ochronników słuchu, podczas jednoczesnego noszenia okularów ochronnych, podczas noszenia innego wyposażenia takiego jak środki ochrony głowy, dróg oddechowych, układu oddechowego i twarzy, razem z ochronnikami słuchu podczas przebywania przez krótki czas w ekstremalnym hałasie.

Podczas gdy ogólne wymagania dotyczące zatyczek do uszu reguluje norma DIN EN 352-2, każdy producent powinien również przedstawić certyfikaty potwierdzające fakt, że jego ochronniki spełniają warunki ww. norm. Certyfikaty HASPRO dostępne są poniżej: