Ochronniki słuchu HASPRO -
najlepszą formą ochrony przed hałasem!

Ochronniki indywidualne – przeciwhałasowe zatyczki produkowane na podstawie dokładnego wymiaru ucha - stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób pracujących w warunkach wysokiego natężenia dźwięku.

Gwarantują optymalną formę ochrony słuchu poprzez selektywne tłumienie czyli redukcję szkodliwego hałasu z zachowaniem możliwości komunikacji, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort podczas codziennego, wielogodzinnego użytkowania.

OCHRONNIKI SŁUCHUJak zapobiec uszkodzeniom słuchu?


Jeśli konieczne jest przebywanie w głośnym otoczeniu, należy zawsze nosić ochronniki słuchu. Ochronniki słuchu zmniejszają natężenie dźwięku i dzięki temu zmniejszają ryzyko uszkodzenia słuchu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ochronników słuchu, dlatego wybór odpowiedniego jest bardzo ważny. Przy wyborze odpowiedniego ochronnika warto zapamiętać, że “najskuteczniejszy ochronnik to taki, który rzeczywiście jest noszony”.


Skąd mam wiedzieć, że mój słuch jest uszkodzony? rozwiń (zwiń)


Utrata słuchu to proces, który zwykle rozwija się latami. Ponieważ jest on bezbolesny i stopniowy, zostaje prawie niezauważalny. Oznaki ubytku słuchu to na przykład: ból w uszach na skutek hałasu, szumienie w uszach, uczucie lekkiego ogłuszenia po przebywaniu w hałasie (na przykład po usłyszeniu wybuchu lub po koncercie). Ubytki słuchu na skutek przebywania w hałasie mogą powstać niezależnie od wieku.

Czy można słuch “trenować”? Nie, jeśli myślą Państwo, że już przyzwyczailiście się do hałasu, prawdopodobnie został już uszkodzony słuch.

Pierwsze oznaki uszkodzenia słuchu to trudności ze zrozumieniem innych osób, przede wszystkim w hałaśliwym otoczeniu jak na przykład na dyskotece. Sprawa jest poważniejsza, gdy pojawia się ciągłe szumienie w uszach. Może ono być oznaką poważnego ubytku słuchu: tak zwanego szumu usznego. Trudności w słyszeniu mogą być również spowodowane woskowiną, która blokuje przewód słuchowy lub zapaleniem ucha, które z łatwością można wyleczyć. Jeśli jednak zachodzi podejrzenie utraty słuchu należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Lekarz postawi diagnozę, co jest powodem gorszego słyszenia i poprowadzi dalsze leczenie, jeśli jest ono konieczne.


Jak funkcjonuje ucho? rozwiń(zwiń)


Każde źródło dźwięku wytwarza w powietrzu fale wibracyjne. Te fale, jak przez lejek, docierają do ucha przez przewód słuchowy, gdzie natrafiają na błonę bębenkową, którą wprawiają w drgania. Te drgania przekazywane są poprzez kosteczki słuchowe do ucha środkowego. Kosteczki słuchowe przekazują następnie drgania do ucha wewnętrznego. Tam zostają one przekształcone w impulsy elektryczne przez włókna nerwu słuchowego i wędrują dalej do mózgu. Mózg odbiera je jako dźwięk: głos, muzykę, odgłos zamykanych drzwi, itd.


Sposób wykonania HASPRO


Na podstawie danych dotyczących natężenia dźwięku, przez specjalistów HASPRO dobierane są odpowiednie filtry, które w skuteczny sposób będą redukować hałas do bezpiecznego poziomu, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości komunikacji z innym pracownikiem (redukując tym samym zjawisko poczucia izolacji i nadmiernego tłumienia).

Wykwalifikowani protetycy firmy HASPRO, w wyznaczonym terminie, przyjeżdżają do siedziby firmy klienta celem pobrania wycisków kanałów słuchowych, niezbędnych do wykonania indywidualnych ochronników słuchu.

Haspro reprezentowane jest przez regionalnych przedstawicieli w całej Polsce. Dla pracowników nieobecnych, podczas wizyty protetyka, istnieje możliwość umówienia indywidualnej wizyty u lokalnego specjalisty.

W przypadku zamówień od osób indywidualnych klient umawiany jest na wizytę w zakładzie protetycznym w najbliższym większym mieście.

Podczas wizyty u Klienta w pierwszej kolejności sprawdzany jest kanał słuchowy pracownika celem zweryfikowania czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych (infekcje, stany zapalne, nadmiar woskowiny) do pobrania wycisków.

W dalszej kolejności protetyk wykonuje precyzyjny wycisk kanału słuchowego (poprzez wprowadzenie silikonowej masy, która zastyga w ciągu 5 minut) i na tej podstawie wyprodukowane zostaną indywidualne ochronniki słuchu.

Czas oczekiwania na gotowy produkt wynosi około 15 dni roboczych od daty wykonania form.

Wraz z gotowym produktem klient otrzymuje obszerną instrukcję (użytkowania, czyszczenia i dbania o zatyczki), pudełeczko do przechowywania zatyczek oraz pałeczkę do czyszczenia ochronników.